A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Богодухівської міської ради Харківської області

Рекомендації випускникам

Рекомендації випускникам щодо якісної підготовки до НМТ (ЗНО)

1. Визначитися із предметами, які Ви будете здавати на НМТ (ЗНО). Розпочати свою підготовку потрібно з визначення того, до чого, власне, Ви будете готуватися. Якомога раніше потрібно окреслити ті факультети та спеціальності, які особисто Вам цікаві для вступу.

2. Пройти минулорічні тести НМТ (ЗНО) з обраних предметів та проранжувати предмети, які Ви будете складати, за складністю особисто для Вас. По-перше, проходження минулорічних тестів НМТ (ЗНО) дозволить Вам скласти уявлення про те, із чим Вам доведеться стикнутися наприкінці навчального року, а, по-друге, у Вас буде можливість об’єктивно оцінити себе і свій рівень володіння навчальним матеріалом з тих чи інших предметів. Навіть якщо Ви виявите, що не набрали навіть необхідний мінімум балів, це не привід засмучуватися. Варто тверезо оцінити, які Ваші слабкі місця, на які предмети слід виділити більше часу, а які можна залишити «на десерт».

3. Скласти графік підготовки до НМТ (ЗНО). Для того, щоб зробити це, Вам буде необхідно взяти перелік тем, які входять в програму НМТ (ЗНО) з тих чи інших предметів, визначитися із найбільш складними, та визначити приблизні строки, до яких Ви маєте опанувати певний обсяг навчального матеріалу.

4. Визначитися із способом підготовки до тестів НМТ (ЗНО). Коли Ви вже склали графік підготовки до НМТ (ЗНО), Вам потрібно відповісти для себе на питання: чи зможете Ви самі якісно підготуватись до складання зовнішнього незалежного оцінювання? Більшість учнів все ж таки звертаються за допомогою до професійного репетитора або записуються на підготовчі курси при вищих навчальних закладах. Знов-таки, кожен випадок індивідуальний, проте, як правило, найбільший ефект дають регулярні заняття із репетитором.

5. Тим абітурієнтам, які вирішили самостійно готуватися до НМТ (ЗНО), варто звернути увагу на таке питання, як вибір посібників. Сьогодні можна знайти різні посібники для підготовки до НМТ (ЗНО) по окремим предметам, але більшість видань містять недоліки і суттєві помилки.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) не рекомендував до друку жодних видань, які стосуються питань підготовки до зовнішнього незалежного тестування.

На сайті УЦОЯО є необхідні матеріали для підготовки до тестування з окремих предметів. Їх можна знайти в розділі «Підготовка до ЗНО», де розміщені:

- програми зовнішнього оцінювання, в яких містяться вимоги до рівня та обсягу знань абітурієнтів,

- характеристика сертифікаційної роботи,

- критерії оцінювання завдання з розгорнутою відповіддю.

6. Регулярно проходьте онлайн-тестування, вирішуйте тести минулорічних років  незалежно від того, готуєтесь Ви самі чи за допомогою педагога, Вам потрібно якомога частіше проходити тести з обраних предметів.

7. Взяти участь у пробному тестуванні. Пробне тестування – це вкрай корисна процедура, яка допоможе Вам відчути атмосферу реального ЗНО, зрозуміти тонкощі цього заходу та знизити хвилювання на першому реальному тесті. Ми радимо Вам взяти участь у пробному тестуванні хоча б з одного предмету.

 

 

 

Вхід для адміністратора