A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Богодухівської міської ради Харківської області

Рекомендації батькам випускників

Поради батькам при підготовці випускників до (НМТ) ЗНО

1. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні тестування, бо це негативно позначиться на результатах.

2. Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не зважав.

3. Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.

4. Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування. Ваші діти можуть потренуватись у виконанні аналогічних до НМТ (ЗНО) тестових завдань. Адже тестування відрізняється від звичайних для неї письмових та усних іспитів. Під час таких тренувань привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.

5. Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.

6. Контролюйте режим підготовки до (НМТ) ЗНО, не допускайте перевантажень.

7. Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.

8. Напередодні НМТ (ЗНО) забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.

9. І найважливіше — постарайтеся, щоб у родині панував спокій, порозуміння. Розв’язання конфліктів залиште на потім.

10. Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання. Не тривожтесь про кількість балів, яку Ваша дитина отримає під час НМТ (ЗНО). Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей. Незадовільний результат — це не трагедія, це досвід. Не махайте приречено руками, не вішайте ярлика «нездара» на свою дитину. Обговоріть те, що трапилося, і врахуйте цей досвід. По суті, наші діти не просто складають іспити з навчальних предметів, вони вчаться долати труднощі. Вірте у свою дитину, її здібності, знання. Дайте їй відчути, що ви її любите, розумієте і підтримаєте у будь-яких ситуаціях.

Вхід для адміністратора