A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Богодухівської міської ради Харківської області

МИСТЕЦЬКА ФЕЄРІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТІВ МИСТЕЦЬКОЇ ТА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ГАЛУЗЕЙ ІНТЕГРОВАНИЙ ПРОЄКТ "ПОДАРУЄМО РАДІСТЬ РІЗДВА"

Дата: 22.12.2024 13:44
Кількість переглядів: 3

Фото без опису

 

20 грудня 2024 року у приміщенні КЗ «Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості» відбувся методичний мистецький захід-феєрія "ПОДАРУЄМО РАДІСТЬ РІЗДВА" за участі професійної спільноти вчителів предметів мистецької та технологічної галузей, фахівців КЗ «Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників».

З перших хвилин заходу учасники занурились в теплу атмосферу прийдешніх новорічно - різдвяних свят. У виконанні творчих, талановитих вчителів предметів мистецької галузі в залі лунали українські щедрівки та колядки, які передаються з покоління в покоління.

Мистецьким заходом було заплановано декілька етапів, які передбачали активну роботу всіх без винятку педагогів у творчих групах за відповідними напрямками задовго до фінального етапу.

Творча група : «НАРОДОЗНАВЦІ» мала на меті познайомити присутніх з українськими народними традиціями різдвяно-новорічних свят.

Під час інтерактивного спілкування у колі ідей «А я роблю це так…» вчителі предметів мистецької галузі Ірина ТИХОНОВА (КЗ «Павлівська гімназія»), Наталія КАПУСТЯН (КЗ «Крисинський ліцей») презентували напрацьований досвід "Народне мистецтво в творчості сучасних майстрів: діалог традицій і новаторства" та акцентували увагу присутніх на використанні нестандартних підходів до розвитку творчого потенціалу учнів під час викладання предметів мистецької та технологічної галузей в умовах дистанційної освіти.

Вчитель предметів мистецької галузі Алла РАТУШНА (КЗ «Забродівська гімназія») познайомила колег із досвідом творчої групи «КОЛЯДНИКИ» та занурила присутніх у неймовірну атмосферу традицій святкування РІЗДВА ХРИСТОВОГО, презентувала досвід «Зв’язок поколінь: музичні традиції та історії колядування», провела цікаву вікторину та запросила всіх присутніх до виконання щедрівок та колядок.

Ділилася пані Алла також і власним досвідом волонтерської діяльності, що передбачає суттєву підтримку дітей із багатодітних родин та сімей із дітьми, що змушені були покинути свої домівки через бойові дії.

Варто також зазначити, що сучасний учитель - це генератор ідей, організатор, режисер, який визначає ролі і процес навчання, поєднуючи традиційні і новітні методики, прийоми і засоби.

Отже, саме педагог повинен знайти таку мотивацію для учня і та побудувати його діяльність так, щоб в останнього виникло бажання пізнавати і відкривати нове.

Згідно з концепцією Нової української школи, мистецька освіта ґрунтується на компетентнісно-орієнтованому підході, який передбачає формування в учнів не лише знань та навичок, а й ключових компетенцій, необхідних для успішного життя в світлі сучасних викликів.

Отже, викладання мистецьких дисциплін у НУШ здійснюється за допомогою інноваційних методів та технологій, таких як: проєктна діяльність, де учні працюють над проєктами, які дозволяють їм застосовувати свої знання та навички на практиці. Вчителі для роботи з дітьми підбирають інтерактивні методи, а саме - використовуються ігри, дискусії, рольові ігри, мозкові штурми та інші методи, які роблять навчання цікавим та динамічним.

Власним професійним досвідом з вирішення саме цих завдань ділився вчитель КЗ « Улянівська гімназія» Олександр Помазан, який познайомив присутніх із цікавинками використання застосунку штучного інтелекту Suno та запросив присутніх до прослуховування різдвяно-новорічних пісень, які були створені під час творчої взаємодії штучного інтелекту, учнів та вчителя.

Проведений мистецький захід став прикладом оптимальної інтеграції освітніх завдань.

Надзвичайно захопила всіх без винятку учасників заходу робота творчої групи «РІЗДВЯНА МАЙСТЕРНЯ», яку творчо організували керівниця професійно спільноти Інна ЛАКЄЄВА та вчитель предметів технологічної галузі КЗ «Богодухівський ліцей №3» Валентин ЛАКЕЄВ. Вони залучили колег до проведення творчого майстер-класу по виготовленню креативної новорічної ялинки МИРУ.

Реалізація завдань творчого мистецького заходу «ПОДАРУЄМО РАДІСТЬ РІЗДВА» успішно довела, що мистецтво інтегрується з іншими предметами шкільної програми. Це дозволяє учням бачити зв'язки між різними галузями знань.

По завершенню інтегровано го проєкту учасники заходу передали виготовлені смаколики волонтеру Андрію НЕЖИДУ для відправки нашим захисникам та захисницям.

Наприкінці заходу, як мотивація, для присутніх звучали слова: «ЖИТТЯ ЗАНАДТО КОРОТКЕ І БЕЗЦІННЕ, ТАК ЩО НАДИХАЙМОСЯ ВСІМ, У ЧОМУ ВІДЧУВАЄМО ХОЧ КРАПЛЮ НАТХНЕННЯ…..»

Отже, на досягнутому не зупиняємося і рухаємося вперед з надією та вірою в мирне майбутнє нашої УКРАЇНИ!



« повернутися

Вхід для адміністратора