«Ти як?» — питання, що стало маркером уваги і турботи близьких людей
Запитуй у себе щодня, не лише сьогодні — «Ти як?»
Ти — який живеш у часи широкомасштабного російського вторгнення. Ти — який відчуваєш тривогу і не відчуваєш міцної опори під ногами. Ти — який не впевнений сьогодні, що настане завтра. Ти — який читаєш новини про трагедії, що розривають серце. Ти — який думаєш про близьких, знайомих і незнайомих, забуваючи про себе.
А ти запитуєш — «Ти як?»
Відповіді можуть бути різними, але обов’язково — чесними. Адже саме це стане початком шляху до того, що є базовою цінністю ментального здоров’я — добробут людини і те, наскільки щасливою вона почувається.
Великі потрясіння, притаманні нашому сьогоденню, завдають не лише горя, моральних та фізичних страждань, але й відшаровують все зайве, неважливе, проявляючи істинні цінності.
У випробуваннях ми плекаємо нашу стійкість. Українці, які понад півтора року протистоять широкомасштабній російській агресії, добре знають, що це таке — триматися всупереч усьому. І весь світ бачить прояви цієї стійкості й захоплюється нею. Ми маємо цінності. Найвища наша цінність — це людина і її життя. Тож ми діємо згідно із законами моралі, вчимося орієнтуватися у новій реальності. На жаль, ця реальність — воєнна і травматична. Та ми підставляємо одне одному плече і тримаємо стрій.
Ментальне здоров’я — універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити життя. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи (!) про себе.
Ментальне здоров’я — це ще й про довіру між нами. Про вміння не лише поставити запитання, але й вислухати відповідь. Про сили зазирнути всередину себе і поділитися, що там насправді. Про відсутність страху перед осудом і упередженнями.
#Ментальне_здоров'я