A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Богодухівської міської ради Харківської області

Забезпечення дітей підручниками — одне з пріоритетних завдань МОН цього навчального року

Дата: 13.09.2023 10:00
Кількість переглядів: 8

Розповідаємо, яка ситуація з фінансуванням, друком і доставленням ⬇️

Торік через повномасштабне вторгнення росії кошти, закладені на підручники, спрямували на потреби оборони. Тож напередодні навчального року 2023/24 підручників для пʼятих класів НУШ, які мали б надрукувати ще рік тому, не було. А вже потрібно було друкувати книжки й для шостих класів. Також минуло пʼять років з моменту друку підручників для перших і десятих класів, тому їх потрібно було оновлювати.

Цьогоріч на друк підручників держава виділила 754,9 мільйона гривень. Це вже краща ситуація, але це все ще недостатня сума, щоби покрити всю потребу. Тому МОН залучило міжнародних партнерів, які профінансували друк і доставлення підручників на 238,1 мільйона гривень. І ми продовжуємо переговори з іншими донорами 🤝

Через брак коштів міністерству довелося робити нелегкий вибір: що друкувати насамперед, а з друком яких підручників почекати. Ми вирішили, що спочатку потрібно забезпечити книжками шості й пʼяті класи. Це класи НУШ, для яких підручники були тільки в електронному форматі.

Для перших і десятих класів програми не змінилися. Нам би хотілося забезпечити й цих учнів новенькими книжками, проте вони принаймні можуть використовувати підручники до чинних програм. І ми закликаємо школи не вимагати від батьків купувати підручники й зошити з друкованою основою, адже школи можуть видати школярам підручники до чинних програм, що вже є в їхніх бібліотеках.

Яка ситуація з друком і доставленням?

📌 5 клас

Нині за кошти донорів надруковано і доставлено до книжкових баз органів управління у сфері освіти обласних держадміністрацій підручники з таких дисциплін:

🔸 Математики (100%)

🔸 Української мови (100%)

🔸 Природничої галузі (74%)

Коштом донорів також маємо надрукувати підручники з:

🔸 Української літератури

🔸 Інформатики

🔸 Зарубіжної літератури

🔸 Іноземної мови

Коштом держбюджету друкуємо:

🔸 Історію України

📌 6 клас

На 12 вересня надруковано й передано для доставлення 116 назв оригінальних і перекладних підручників загальним накладом 4 769 768 примірників.

Доставлено до обласних книжкових баз 4 665 728 примірників, що становить 97,82% від плану доставки.

Надруковані коштом держбюджету:

🔸 Українська мова

🔸 Українська література

🔸 Зарубіжна література

🔸 Іноземні мови;

🔸 Історія

🔸 Математика

🔸 Природознавство

🔸 Підручники для національних меншин і дітей з особливими освітніми потребами

За кошти донорів маємо надрукувати підручники з:

🔸 Географії

🔸 Інформатики

🔸 Мистецтва

🔸 Технологій

🔸 Підручники шрифтом Брайля

📍 У межах ініціативи МОН з відновлення освітнього процесу «Школо, ми разом!» також продовжуємо шукати фінансування для друку решти необхідних підручників.

#школомиразом


« повернутися

Вхід для адміністратора