A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Богодухівської міської ради Харківської області

Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2022 14:42
Кількість переглядів: 29

Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

           Мова – ознака існування нації, її величний і славний код, тому кожен народ повинен любити, цінувати та плекати рідну мову.  Видатна українська поетеса Ліна Костенко наголошувала, що «нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову».

           Нині наш народ вкотре переживає складний історичний період. Ми знову встаємо на захист суверенітету, свободи, культури, мови. Тож шануймо нашу мову – мову Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Павла Загребельного, Ліни Костенко!

           Пам’ятаймо слова Олеся Гончара: «Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української мови... Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе».

           З метою формування знань учнів про шлях  становлення рідної мови, про значення рідного слова для кожної людини, виховання в учнів патріотизму, любові до Батьківщини, художнього слова у закладах загальної середньої освіти громади пройшли цікаві та пізнавальні заходи щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови.

         Організовано та проведено тематичні конкурси, флешмоби, вікторини, інтелектуальні батли, мовознавчі турніри,  написання диктантів, книжково-ілюстративні виставки, конференції, семінари та інші форми виховної роботи.

         Любімо і шануймо українську мову – одну із наймилозвучніших, найбагатших, найпоширеніших і найкращих мов у світі! Розмовляймо нею!« повернутися

Вхід для адміністратора